Oferta Kancelarii w zakresie prawa cywilnego obejmuje:
Sprawy o zapłatę dotyczą dochodzenia roszczeń z tytułu umów cywilnoprawnych takich jak m.in. umowy sprzedaży, najmu, dzierżawy, o dzieło, zlecenia, umowy o wykonanie usługi, o roboty budowlane, umowy przewozu czy spedycji.
Pozew o zapłatę, w zależności od wysokości dochodzonej kwoty pieniężnej, rodzaju zobowiązania i specyfiki danej sprawy możemy złożyć w postępowaniu:
- zwykłym,
- upominawczym,
- uproszczonym,
- nakazowym,
- elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU, e‑sąd).
Kancelaria oferuje kompleksową pomoc prawną w zakresie obsługi spraw o zapłatę oraz o inne roszczenia związane z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem danej umowy. Radca prawny w postępowaniu przedsądowym pomaga w sporządzeniu wezwania do zapłaty, bierze udział w negocjacjach przedsądowych, następnie przygotowuje pozew oraz konstruuje dalsze pisma procesowe, zapewnia reprezentowanie interesów przed sądem, stale monitoruje sprawę i informuje Klienta o podejmowanych działaniach i postępach, reprezentuje Klienta także w postępowaniu egzekucyjnym.
Jednym z wyzwań przed jakimi zdarza się nam stanąć po utracie bliskiej osoby są formalności związane z postępowaniem spadkowym. Radca prawny udziela pomocy spadkobiercom poprzez analizę testamentów oraz wyjaśnianie prawnych konsekwencji ich postanowień. Prowadzi sprawy o stwierdzenie nabycia spadku i o dział spadku, zachowek oraz unieważnienie testamentu bądź jego poszczególnych postanowień. Wyjaśnia kiedy przyjęcie spadku jest słusznym rozwiązaniem a kiedy zasadnym jest odrzucenie spadku ze względu na długi spadkowe, by nie popaść w problemy finansowe, daje wskazówki co do dalszych kroków. Kancelaria zapewnia także pomoc w obronie przed roszczeniami o zachowek, w obniżeniu zapisów zwykłych, doradza w kwestii zaliczenia darowizn na schedę spadkową.
Kancelaria udziela również porad prawnych z zakresu prawa spadkowego. Pomaga w zakresie wyboru formy rozporządzenia na wypadek śmierci. Treści testamentu, doradza także w kwestii wydziedziczenia i uznania za niegodnego.
Radca prawny zapewnia pomoc prawną w sprawach dotyczących zniesienia współwłasności. Zniesienie współwłasności nieruchomości może nastąpić. W drodze umowy notarialnej, jeżeli wszyscy współwłaściciele są zgodni co do sposobu podziału. W przypadku braku porozumienia współwłasność znoszona jest na drodze sądowej. Współwłasność nieruchomości można znieść poprzez podział rzeczy wspólnej. Przyznanie rzeczy na własność jednemu ze współwłaścicieli z obowiązkiem spłaty pozostałych lub poprzez jej sprzedaż.
Zasiedzenie jest jednym ze sposobów nabycia własności nieruchomości. W celu potwierdzenia nabycia prawa własności przez zasiedzenie należy złożyć do sądu rejonowego. Właściwego ze względu na położenie nieruchomości, wniosek o stwierdzenie zasiedzenia. Sąd w toku sprawy bada, czy zostały spełnione przesłanki zasiedzenia, tj. czy nieruchomość była w samoistnym posiadaniu wnioskodawcy przez określony czas (odpowiednio 20 i 30 lat). Orzeczenie sądu ma charakter deklaratoryjny. Potwierdza prawo własności nieruchomości i umożliwia ujawnienie wnioskodawcy w księdze wieczystej. Kancelaria służy pomocą w ocenie spełnienia warunków zasiedzenia, sporządzeniu wniosku o zasiedzenie, pomaga w zgromadzeniu odpowiednich dokumentów i doradza jakie dowody należy przedłożyć przed sądem.
Radca prawny zapewnia także kompleksową obsługę. W sprawach o ustanowienie drogi koniecznej, ustanowienie służebności osobistych i gruntowych w tym przejazdu, przechodu czy przeprowadzenia mediów.
Radca prawny prowadzi sprawy związane z uzyskaniem odszkodowania i zadośćuczynienia za poniesioną szkodę i krzywdę w wypadkach komunikacyjnych, sprawy o zadośćuczynienie w razie uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia powstałe z innych przyczyn, o ustanowienie renty, o odszkodowanie i zadośćuczynienie w razie śmierci osoby bliskiej. Kancelaria prowadzi także postępowania związane z odpowiedzialnością odszkodowawczą za błędy w sztuce lekarskiej.
W sprawach odszkodowawczych istotne jest oszacowanie i właściwe udokumentowanie szkody, oszacowanie wysokości zadośćuczynienia oraz ocena ryzyka, dlatego tak ważne jest, by skorzystać w tym zakresie z profesjonalnej pomocy prawnej.
Skonstruowanie korzystnej umowy. W sposób kompleksowy regulującej dany stosunek prawny i właściwie zabezpieczającej interesy wymaga znajomości prawa i jest procesem złożonym. Należy zadbać także o właściwą formę. Umowy i prawidłową reprezentację przy jej zawieraniu. Radca prawny konstruuje, negocjuje i zabezpiecza umowy cywilnoprawne . W tym min. umowy najmu, dzierżawy, umowy sprzedaży, umowy o roboty budowlane, umowy spółek i wiele innych. Kancelaria przeprowadza także analizy umów przedłożonych przez kontrahentów, by właściwie chronić interes Klienta.
Chcesz odzyskać odszkodowanie? Potrzebujesz opracować projekt umowy? Potrzebujesz pomocy prawnej w sprawach rodzinnych, cywilnych lub karnych? Skontaktuj się ze mną!